سیستم CIP

این سیستم در انواع مختلف ثابت ، متحرک ، دستی نیمه اتوماتیک و نمام اتوماتیک در ظرفیت های مختلف ساخته میشود. این دستگاه بدون نیاز به نیروی انسانی و بدون دخالت دست و همپنین بدون نیاز به جداسازی بخش یا بخش هایی از دستگاه ، خود را شستشو داده و آماده مراحل مراحل تولید و بسته بندی میشود. ویژگی های سیستم CIP : مصرف بهینه انرژی سطح اتوماسیون بالا – راندمان بالا و انطباق با خطوط مختلف صنایع غذایی – سیستم تغییر عملکرد

CIP تشکیل شده از سه کلمه لاتین Cleaning in place به معنای شستشو در محل یا شستشو سرخود. سیستم CIP  روش تمیز کردن سطوح داخلی لوله‌ها ، مجاری ، تجهیزات فرآوری ، فیلترها و اتصالات لوله و تجهیزات مرتبط کارخانجات، بدون نیاز به دخالت انسان و دست و همچنین جداسازی بخش یا بخش‌هایی از دستگاه است.

قطعات تجهیزات کارخانجات تا سال ۱۹۵۰ ابتدا جدا می‌شدند تا به صورت دستی تمیز شوند. سیستم CIP در صنایعی مختلفی همچون صنایع لبنی و لبنیات، صنایع مرتبط با نوشیدنی، صنایع غذایی و غذاهای فرآوری شده، صنایع دارویی و آرایشی که به سطح بالایی از بهداشت نیاز دارند استفاده میشود که یک مزیت بسیار مهم محسوب شده و در این روش عملیات بسیار سریع و به دفعات قابل اجراست.

شرایط بهداشتی مورد نیاز برای فرآیند تولید موادغذایی و مواد آشامیدنی از اهمیت بسزایی برخوردار است بنابراین در این صنایع و خط تولید کارخانجات می‌بایست استانداردهای بالایی بکار گرفته شود تا از آلودگی محصول جلوگیری شود. بدین ترتیب با سیستم CIP می‌توان براحتی ، سریعتر و و قابل اطمینان تر از روش های قدیمی ، در تمامی فرآیند خطوط تولید کارخانه ها ، اصول و قوانین بهداشتی رعایت شود.

تگ ها